top of page

Queensland Production Cars 

2024 Championship Class Points Standing

Placing
Driver
Class
Round 1
Round 2
Round 3
Round 4
Round 5
Total Points
1
AJ Gealy
D
96
96
192
2
Daniel Natoli
A1
92
88
180
3
Greg Symes
A1
88
88
176
4
Roman Miller
X
88
88
176
5
Chris Begg
B2
84
84
168
6
Tim McDonald
A1
76
88
164
7
Trent Allen
B1
60
80
160
8
Rob O'Connor
C
76
84
160
9
Murray Dowsett
D
66
88
154
10
Steve Pilkington
D
82
74
154
11
Trent Whyte
A1
80
72
152
12
Nick Winsor
D
72
80
152
13
Patrick Navin
C
96
44
140
14
Stuart Gamble
X
60
80
140
15
Richard Shinkfield
B2
84
44
128
16
Lee Sandes
C
88
36
124
17
Steve McHugh
C
76
36
112
18
Ryan King
D
68
43
102
19
Jake Camilleri
C
0
96
96
20
Beric Lynton
X
0
96
96
21
Caitlyn Navin
C
48
40
88
22
John McCleverty
A2
60
0
60
23
Anthony Levitt
A2
0
44
44

2024 Round 2 Results

Outright Results

1st Beric Lynton

2nd Daniel Natoli

3rd Greg Symes

Beric.jpg

X Class Results

1st Beric Lynton

2nd Roman Miller & Justin Wade

3rd Stuart Gamble

MR514876.jpg

A1 Class Results

 

1st Daniel Natoli

2nd Greg Symes

3rd Tim McDonald and Mitchell Wooller

MR515418.jpg

A2 Class Results

 

1st Anthony Levitt

MR514831.jpg

B1 Class Results

 

1st Trent Allen no.84

MR514810.jpg

B2 Class Results

 

1st Chris Begg

2nd Richard Shinkfield

MR514788.jpg

C Class Results

 

1st Jake Camilleri

2nd Rob O'Connor

3rd Patrick Navin

Jake Camilleri.jpg

D Class Results

 

1st AJ Gealy & Dylan Pereira

2nd Murray Dowsett & Mitchell Maddren

3rd Nick Winsor & Trent Laves

MR514736.jpg

2024 Round 1 Results

Outright Results

1st Daniel Natoli no.3

2nd Roman Miller no.28

3rd Trent Allen no.84

448084597_1064629309002432_5477539362902574732_n.jpg

X Class Results

1st Roman Miller no.28

2nd Stuart Gamble no.86

447976453_1064619695670060_1573799935873094403_n.jpg

A1 Class Results

 

1st Daniel Natoli no.3

2nd Greg Symes no.93

3rd Trent Whyte no.18

4th Tim McDonald no.69

448084597_1064629309002432_5477539362902574732_n.jpg

A2 Class Results

 

1st John McCleverty no.13

MR510849.jpg

B1 Class Results

 

1st Trent Allen no.84

MR510638.jpg

B2 Class Results

 

1st Chris Begg no.15

2nd Richard Shinkfield no.19

447895966_1064623952336301_1731343713214683202_n.jpg

C Class Results

 

1st Patrick Navin no.77

2nd Lee Sandes no.70

3rd Steve McHugh no.43

4th Rob O'Connor no.50

5th Caitlyn Navin no.123

448100812_1064625915669438_2059766981637077287_n.jpg

D Class Results

 

1st AJ Gealy no.76

2nd Steve Pilkington no.78

3rd Nick Winsor no85

4th Ryan King no.98

5th Murray Dowsett no.11

447977336_1064627602335936_1633680475000800509_n.jpg
bottom of page